טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

ערב פתיחת התערוכה – ליפז גולן


אברהם הוסטל מתכוננים לפתיחת הגלריה עם השקה מחודשת ל
Redesign Your Childhood Station,
תערוכת יחיד של האומן הרב-תחומי, ליפז גולן. נאלצנו לסגור את הגלריה ימים ספורים לאחר ערב הפתיחה המקורי של התערוכה, ואנו מתרגשים להציגה מחדש!

בעבודותיו משלב ליפז טכניקות עבודה באקריליק, טושים ועפרונות על בד. בציוריו ניתן לראות השפעות מעולם הגרפיטי ושפת הרחוב, עיצוב גרפי, טכניקות רישום ועולם המכניקה והטכנולוגיה יחדיו.

ערב פתיחת התערוכה יתקיים ביום חמישי 02/07 בשעה 18:00
גלריה אברהם הוסטל (קומה 1-)
לבונטין 21, תל-אביב
– הכניסה חופשית -!
התערוכה פתוחה מדי יום בין השעות 10:00-20:00
נעילת התערוכה: מוצ"ש 01/08

התערוכה מתקיימת במסגרת Gallery Weekend Tel Aviv, ובשיתוף יריד צבע טרי, עיריית תל-אביב, דגורלה ולהב הלוי.

Fresh-paint Art Fair יריד האמנות צבע טרי

✍️ על האומן ועבודותיו:
ליפז גולן גדל במהלך שנות ה-80 וה-90 בישראל, בשכונה אלימה וקשת-יום בגבעת שמואל ועל רקע מלחמת המפרץ. זרועותייה הארוכות של התרבות האמריקאית הגיעו גם אליו, וכנער נהג לבהות בשקיקה בדמויות שתוארו בסרטי הקולג' והסדרות האמריקאיות שכיכבו על המסך. אותן דמויות היו כמודל להערצה, לחיקוי, וגרמו לו (ולכולנו) לרצות להיות כמותם, מלך הכיתה או המעודדת המקובלת. הפער בין העולם הנוצץ שראה על המרקע לבין המציאות שחווה בסביבת מגוריו, יצר אצל ליפז דיסוננס פנימי שהוביל לתהיות אודות "הילדות האידיאלית", והיכן ניצבת ילדותו שלו מול הגדרה זו.
לאחר ביקור ארוך בארצות-הברית, שהיווה מעין מסע התבגרות והתפכחות, חזר ליפז עם תובנות שונות מאלו שליוו אותו כנער. זכרונות מישראל הקשה של ילדותו הפכו לנוסטלגיים, יחד עם הערכה מחודשת לחוויה האישית והספציפית שלו. מנגד, הסינוור מתרבות הפופ האמריקאית הפך להתבוננות במציאות חסרת כל ניצוץ, נוסטלגיה מזוייפת של הפכים וניגודים המעודדים חומריות, צריכה, ניכור, בדידות ואת אי-קבלת השונה.
ציורי הענק המוצגים בתערוכה מתארים את ההשפעה הניכרת של שני קצוות אלו, ישראל ואמריקה, על תודעתו המשתנה של ליפז. ניתן להבחין בניסיונותיו לתור אחר זהותו הייחודית בתחנות שונות שעבר בחייו. מחד, דימויים ומטאפורות מעולם הילדות, חלקם מומצאים, שימוש בציורי ילדים וצעצועים; מאידך, שימוש בצבעיו העזים של דגל ארצות-הברית, תוך יצירת תחושה אפוקפליפטית של הרס וחורבן.

פרטים

התחלה:
יום חמישי 02.07 18:00
סיום:
יום שבת 01.08 20:00
אירוע קטגוריה:

Upcoming Eventsאירועים קרובים

אין אירועים בתקופה הקרובה בשלב זה.אין אירועים בתקופה הקרובה בשלב זה.
WhatsApp chat

Tel-aviv | Bar